מערכת השמה מותאמת

ניסיון רב בניהול תהליכי גיוס* לימד אותי שגם בעלי ובעלות יכולות אישיות מרשימות וכישורים מקצועיים משמעותיים עלולים להתקשות להציג את פוטנציאל התרומה שלהם בראיון עבודה. 

 

אלא שחולשת תהליכי הגיוס מתחילה עוד קודם לכן. מערכות המיון שמטפלות בכמויות גדולות של קו"ח מסננות את המועמדים על פי התאמה למאפייני משרה גנריים, וכל מועמד שמבין שהמערכת מפעילה השוואה "טיפשה", מתאים את קו"ח שלו למשרה. כך מתקבלים הרבה של "עוד מאותו דבר" והארגון מגייס את המועמד "הסביר". 

 

מערכות הגיוס מאבדות את היכולת שלהן לזהות בעלי פוטנציאל ייחודי, ומועמדים נחסמים מלהציג את הייחודיות שלהם. וכך משלמים ארגונים מחיר גבוה של תחלופה גבוהה, ואנשים מוכשרים לא מוצאים את מקומם הראוי.

 

בתקופת השיקום והצמיחה שאנו נכנסים אליה, יש משמעות עצומה לצירוף אנשים בעלי פוטנציאל תרומה. בתקופה של "הידוק חגורה" כל ארגון נדרש לנהל תהליכי גיוס חסכוניים. ולשני הצרכים הללו מערכת הגיוס שפיתחתי נותנת מענה. 

 

המערכת מושתתת על המומחיות שצברתי בזיהוי סגולות אישיות שמובילות לאפקטיביות אישית גבוהה. התהליך מתחיל בשיחה עם המנהל המגייס לניסוח ההצלחה אליה הוא שואף. מכאן יוגדרו הידע המקצועי, האישיות, וסגנון ההתנהלות של המועמד הנכון ביותר. 

 

בזכות מערכת השמה אינטגרטיבית שמאחדת מידע מקו"ח לזה שנאסף בבוט, נבנית אפשרות לשקלול ציונים אוטומטי, ולטיפול מהיר במועמדים הבולטים. 

 

לסיכום – מערכת "היתרון האותנטי" מאפשרת לארגון לחסוך שעות רבות של ראיונות טלפוניים, ולהתחיל את הראיון האישי ברמת היכרות מעמיקה.

 

אשמח לשוחח,

 

אמיר דרור* בנק אוצר החייל, המשביר לחקלאי, Umi – יבואני מכוניות, אופקים תיירות, לחמן בגרות ופסיכומטרי, מכללת רידמן, טולגל דגנייה, ועוד