פיתוח עצמי - עצב לך עתיד

פיתוח עצמי – בוודאי לא אפתיע אתכם אם אספר לכם שנכון להיום בכדי לנהל קריירה מוצלחת, עלינו להתמודד עם אתגרים רבים: לזהות שינויים, להבין התפתחויות, להרחיב את האופקים ולעמוד בקצב המסחרר של העידן הזה. גם אני חווה את זה עם המעבר לדיגיטל ובכל התהליך בו אני מסגל את התכנים שלי. עלינו לנוע לעבר הכיוון בו אנחנו מזהים את המגמות, כדי להבטיח שינוי ופיתוח עצמי.

ישנן 3 עמדות בסיסיות שאם תבחרו לפעול על פיהן ותתנו להן להנחות אתכם תוכל לקדם תהליך פיתוח עצמי ובניית חזון. אלו גם דרכי פעולה מעשיות להתמודדות אפקטיבית עם המחר.

היה תלמיד -

למידה היא מצב פנימי שמתאים לכל גיל ומצב בחיים.
רבים תופסים למידה כהוספת ידע ורכישת כלים אך ניתן וחשוב להרחיב עמדה זו. כאשר למידה נשענת על סקרנות ונובעת מתוך הרצון להתנסות ולחוות אנחנו מאמנים את עצמנו להיפתח. כך תטפחו את היכולות האישיות שלכם ותגלו את הדרך להתמצא בתחומים שעד כה לא הכרתם.
למידה אינה תמיד מוגשת כדרך של "שיעור", לפעמים הכרה כנה באכזבה מתוך כישלון יכולה להאיר דרך חדשה. העניין הוא להיות בתנועה מחשבתית ולהיות פתוחים לדברים חדשים. למדו מההצלחות והטעויות של עצמכם. הכירו את סגנון הלמידה של עצמכם, מתי אתם באמת נפתחים כדי לספוג.

טפחו עצמאות -

במובן של לטפח את המקום האישי שלכם, אותה רגישות שקולטת דקויות ויודעת לעצור כדי להקשיב לעצמכם. נדרשת יכולת עצמאית, כדי להבטיח יצירה ומימוש של שביל ייחודי לכל אחד ושינוי עצמי. לכן עליכם לנתק את ההליכה עם העדר ולמצוא דרך אישית נכונה לכם.
כדי לפתח את אותה עצמאות נדרשת מוכנות להתמודד עם ערכים ואמונות שמצויים בכם, כדי לוודא שאתם מודעים לדברים שמשפיעים עליכם. בתור אימון נסו לאכול רק כאשר אתם באמת רעבים והפסיקו כשתשבעו. אל תגידו "חבל לזרוק" ובמקום זאת תאמרו לעצמכם שאתם יודעים להיות קשובים לעצמכם ולגוף שלכם. זאת אומרת שאתם לא מושפעים מקולות צדדים אלא מחזקים את העצמאות שלכם.
עוד אימון לחיזוק העצמאות הוא בילוי במקום שקט שמזין אתכם. פינת חמד, בית קפה קטן, פיסת חוף מקום שנעים לכם בו ואתם יכולים להגיד לעצמכם שאתם מספיק חשובים ומפרגנים לעצמכם בשביל להקדיש את הזמן לכך. כל פעולה כזו, מחזקת את העצמאות שלנו להיות יותר קשובים לעצמנו.

צרו מציאות -

כאשר אנחנו רגילים לראות את החיים שלנו כשגרה שיש לשרוד או לעבור בבטחה, נתקשה להאמין שאפשר אחרת. לפעמים בתוך הערפל של היום יום מתגלית לפנינו אפשרות או הזדמנות ליצור מציאות חדשה. רק כאשר אנחנו פוגשים מטרה חשובה מספיק, נגלה את הנחישות והדבקות שיאפשרו להתמודד עם כל קושי או חרדה.

כלים יעילים לחיזוק גמישות מחשבתית וראיה רחבה הם התנסות בתחומים שלא הכרתם, התעניינות בתחביב שמעולם לא ניסיתם. נסו לשנות הרגלים בתדירות גבוה יותר. פשוט צאו מהקופסא המחשבתית ותעשו דברים חדשים לא משנה כמה הם מפחידים אתכם.

מקווה שהשארתי כמה נקודות שיעזרו לחשוב קדימה.