ההבנה מי אני באמת

בכדי לאזן בין אימון אישי לבין אימון קריירה ובחירת מקצוע, עלינו להבין כי הכל מסתכם בהעצמה אישית ודרך ההבנה מי אני באמת, כיצד אני מבצע ניהול זמן והערכה עצמית. דרך השאלות הנכונות נוכל להגיע להבנה עמוקה וביטול ההתנגשות בין עבודה למשפחה.

אני זוכר תמונה בגן השעשועים, אלו היו שעות אחה"צ ואבא ליווה את בנו בן 4 לשחק במגן המשחקים השכונתי.

הילד הקטן התמודד עם טיפוס בסולם חבלים. קשה היה לילד והוא דרש עזרה צמודה וקשובה, האב הצעיר היה שם אתו, תומך ועודד…. עד שהנייד שלו צלצל..

יד אוטומטית נשלחה אל המכשיר, תשומת לבו נשמטה. כלום לא קרה לילד הוא המשיך לאחוז, אבל ראיתי את הבעת פניו.

כשאנחנו חושבים על הדוגמה הזו, כמה פעמים היינו שם?

בהתנגשות הזו בין הדברים החשובים לנו.

הקונפליקט סביב התעסוקה והקריירה לבין המשפחה או עצמנו?

ארגון דורש אנשים שמחויבים לו. לקוחות דורשים זמינות מלאה. והזמן חולף בלי שנרגיש. לפעמים צרכי העבודה עלולים למנוע מאיתנו להיות ברגעים שלא יחזרו.

יש מצבים בהם סידור טכני יפתור את העניין, אך יש שם תחושת החמצה. כל אחד יכול להתפשר ולומר "חודש הבא" או "נסתדר", נמשיך לדחות…. אבל היכן עובר הגבול? איך מוצאים את האיזון?

יהיה מי שיגיד שזה עניין של אסרטיביות, לי נראה שזו הבחנה צרה מידי. משום שזה מתחיל הרבה קודם.

זאת היכולת לדעת בבהירות מה נכון לך, שקודמת לה הבהירות מי אתה, מי את. בשביל לענות על השאלות כיצד לקבוע מדיניות ולפעול על פיה, להבין על מי האחריות והאם יש מקום לאיזון? עלינו קודם לשאול את עצמנו את השאלות הבאות:
מי אני כאיש מקצוע?
מי אני במשפחה?
כיצד ועל פי מה אני קובע/ת את הלו"ז שלי?
האם אני מביא/ה את מלוא התועלת שלי בתפקידים בחיי?
האם להיות הורה נוכח היא פריבילגיה של מותרות? (במידה ואתם הורים)
נסו לחשוב על עוד שאלות המתאימות לכם בהתאם למצבכם בחיים, האם מה שאתם לומדים באמת מעניין אתם והאם התחום מתאים לכם וכו'.. כמו תמיד, אני ממליץ לכם לקחת דף ועט, לעשות חושבים עם עצמכם ולנסח את התשובה בכתב. ניסיון הניסוח מחדד את המחשבה והכתיבה מהווה גם היא חלק חשוב בתהליך. נסו בעצמכם.

בסופו של דבר, התוצאה תנבע מהשקט והבהירות הפנימיים שלכם. בהירות פנימית מתפתחת מעצירה ועיסוק בשאלות הללו. עבודת עומק שכזאת לא יכולה להיעשות בקצב עסקי. היא לא שאלה תפקודית, היא דורשת הכרה בקצב פנימי שונה, הנחוץ כדי לקיימה. הכרה בצורך לערוך כיוונן קצב וחיפוש אחר התשובה הנכונה לך היא כשלעצמה צעד ענק קדימה.

בהצלחה, אשמח לשמוע מכם, כתבו לי אם עלו בכם שאלות.