ניהול טכנולוגיה וחדשנות - להתיידד עם עולם העבודה העתידי - מארח את אריק רייזר

קצת על אריק רייזר..  

אריק מסייע לארגונים (בתחומי פיננסים, רפואה, תיירות ועוד) לנהל בדרך מושכלת את המעבר לסביבות העבודה הדיגיטליות החדשות. אריק מציג תובנות ממחקרים שבודקים כיצד טכנולוגיות דיגיטליות משפיעות על תהליכי עבודה ודרכי התנהלות בארגונים. מתוך ההיכרות שלו עם תהליכי ההטמעה של שינויים אלה, יש באפשרותו לעזור לארגון לחשוב מחדש ולהיערך לקראתם.

מדובר בשינויים בעקבות כניסת אוטומציה, בינה מלאכותית וכלים קוגניטיביים, שיטלטלו את סביבת העבודה של כולנו.

אריק מרגיע ואומר: "נוהגים להפחיד אותנו שרובוטים יקחו לנו את מקומות העבודה, ותפקידים שלמים יעלמו… זה נכון. אבל יותר משזה מפחיד, זה פותח לנו הרבה הזדמנויות חדשות ומעניינות. ואת זה אני רוצה להראות לכם".

טלטלות ושיבושים כהזדמנויות

קחו לדוגמא את תפקיד הבוטים במערך שירות הלקוחות. אם נכנסתם לאחרונה לאתר של הבנק או של חברת הביטוח שלכם, נתקלתם במענה אוטומטי חכם.
כיצד עובד התהליך החדש?
הבוטים מחוברים למאגרי המידע הארגוני ומסוגלים לענות על שאלות פשוטות שחוזרות על עצמן. מבדיקות רבות נמצא שעבור יותר ממחצית הפניות של הלקוחות ניתנו תשובות משביעות רצון על ידי הבוטים. פניות שהבוט לא מצליח לענות עליהן, מועברות לטיפול אנושי.
כך למעשה המכונה עושה את העבודה "השחורה", מפנה לנציגים זמן לעבודה משמעותית יותר, ומצמצמת שחיקה.

דוגמא נוספת נוגעת לטכנולוגיות חדשות שמאפשרות להתעסק עם כמות גדולה של מידע (ביג דאטה).
פלטפורמות אלה מספקות לנו 2 הזדמנויות:

  1. מהחלטות מבוססות תחושות להחלטות מבוססות נתונים – עד היום הרבה פעמים קיבלנו החלטות על סמך התרשמויות ותחושות בטן. המצב החדש מספק לנו הזדמנות לקבל החלטות מדויקות יותר המסתמכות על סוגי מידע רבים ממגוון מקורות.
  2. זמינות נתונים כה רבים בקרב עובדים רבים, מזמינה צורך לפתח אצל יותר ויותר עובדים מיומנויות אנאליטיות וניתוח מידע, ניתוח תהליכים מורכבים, ומיומנויות חשיבה יצירתית.

לסיכום

שילוב מכונות חכמות בארגונים הוא בלתי נמנע, וההזדמנויות גדולות מסך האיומים. למרות נבואות זעם על השתלטות רובוטים על שוק העבודה ופיטורים המוניים, המצב כיום לא קיצוני. היכולות של המכונות החכמות עדיין מוגבלות, ובשנים הקרובות לא צפוי שינוי קיצוני.

כמו שאני רואה את זה, דווקא נוצרות פה הזדמנויות כמו: שיפור התנהלות העבודה, שינויים בצורות החשיבה ורכישת מיומנויות וכישורים חדשים העוזרים לנו גם בחיינו המקצועיים אך גם בחיינו האישיים.
בעזרת הבנת המתרחש ניתן להוריד את מפלס הלחץ, להתכונן לעתיד ואף להוציא את המיטב מהמצב.

מוזמנים להרצאה משותפת של אריק רייזר ואמיר דרור, שתעזור לכם להכיר את המגמות שמשפיעות על עולם העבודה,
ולהיערך לשינויים ההולכים וקרבים
. לפרטים לחצו כאן>>

ניהול טכנולוגיה וחדשנות

אנחנו מקשיבים לכם ...


איך תרצו שנחזור אליכם?

וואטס אפ

מייל

שיחהמעדיפים לדבר ?