איך עונים על השאלה "ספר לי על עצמך"?
איך מוכיחים למראיין שיש לך את זה?
איך זוכים בתפקיד?

יש רגע בראיון שעלול להיות מביך, אלא שאותו רגע בדיוק יכול להיות גם ההזדמנות שלך להרים לעצמך. זה הרגע בו אתה מתבקש לספר על עצמך.
שאלה פתוחה שיכולה לשתק, אם אינך בטוח מה נכון לומר. אך אם תדע, תוכל לממש את הפוטנציאל שטמון בשאלה, ולספר בדיוק את מה שיטה את הכף לטובתך.
מדוע קשה לנו להעיד על עצמנו? רובנו חונכנו על ברכי האקסיומה "אין הנחתום מעיד על עיסתו", או "יהללך זר ולא פיך"…
וכך קורה שבאותו רגע בו אנו מתבקשים להעיד על עצמנו, נשמע בתוכנו קול מרסן ומקטין שאומר: "מה עכשיו נעוף על עצמנו?"
אבל זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות – לספר בשבח עצמנו, וכך נהפוך את המבוכה לנקודת מפנה. לשם כך עלינו להכין את עצמנו מבעוד מועד.

הכנה לקראת ראיון...

שלב א' – הכרה בכך שעלינו לנסח את היכולות הייחודיות שלנו באופן מדויק. הכרה עדכנית ביכולות הללו, לא רק תצייד אותך ביכולת להוכיח את פוטנציאל התרומה שלך,
אלא גם תחזק את האמון והביטחון העצמי שלך. 

שלב ב' – כדי שלא נמחזר את סיפורי "איפה היינו ומה עשינו", בהם מככבות buzz words שחוקות, עדיף שנציג סיפור אישי (סיפורים אישיים תמיד מסקרנים)
שמאיר יכולת ייחודית שבאה שם לידי ביטוי, כאשר הכל מוביל להצגת רלוונטיות היכולת לתפקיד המדובר. כך נשכנע את המראיין בתועלת שנביא לארגון.

כיצד להכין את הסיפור?

כל אחד צבר סיפורי הצלחה "קטנים" מתוכם נוכל ללמוד כיצד יכולת מסוימת שלו באה לידי ביטוי וכיצד היא יכולה להעיד על הפוטנציאל הטמון בו.
ביכולתנו לרתום את הסיפור, אם הוא מוצג נכון, ליצירת בולטות ואמינות. כל זה ינבע מתיאור מדויק, שיצור אמינות. קרדיט ששום מבדק לא יוכל לבחון.

הסיפור שלנו לא חייב להיות בהכרח מהתקופה הנוכחית, או מעשייה מקצועית, כל עוד הוא מעיד על יכולות הרלוונטיות לראיון.
אתן לכן דוג' מספר השיטה מפרק ניתוח היכולות:

שליפה וניתוח

לא תמיד קל לנו לשלוף את הסיפורים לבד, כי אנו שבויים בתפיסות העצמי שלנו. לא תמיד ברור לנו איך לנתח אותם כדי לזקק מהם את היכולות שבאו שם לידי ביטוי.
אני כאן כדי לעזור לך לשלוף סיפורי הצלחה "קטנים" ולהסיק מהם על הייחודיות שלך. הניסיון שלי בקואצ'ינג מלמד שפעמים רבות כדי שנוכל לקחת בעלות מלאה על
היכולות הללו עלינו קודם כל להכיר את תהליך השליפה ולאחר מכן את דרך הניתוח עד כדי הצגה עצמית שקטה, ממוקדת ובהירה.

לפעמים הסיטואציה של חיפוש עבודה ועדכון קורות חיים, יכולה להיות הזדמנות למחשבה טריה ומדוייקת יותר על אסטרטגיית ניהול הקריירה והגדרת היעדים המקצועיים שלנו.

ועכשיו תורכם!

ב-3 מפגשים בלבד, תלמדו להציג למראיין את התרומה שלכם בצורה בוטחת ורלוונטית לתפקיד, ולהשיג את העבודה!
את התהליך תוכלו לעבור או בסדנה קבוצתית מצומצמת, או בתהליך אישי.

השאירו פרטים ונתאים לכם את התהליך הנכון לכם:


או התקשרו 053-9536392